Aktualizované:  Pápež František  prijal rotariánov na audiencii – ďaľšie “prekvapenie”?

****************************************************************************

Pápež František privítal 9000 rotariánov (!) na jubilejnej audiencii

401ccfbb708de8b76a3a0ba3ce7dbfa8Vatikán 3. mája 2016 (HSP/radiovaticana.va/Foto: TASR/AP-Andrew Medichini)

Takmer 9000 rotariánov sa uplynulú sobotu na pozvanie pápeža Františka zúčastnilo jubilejnej audiencie na Námestí sv. Petra. Správu o tom priniesol vatikánsky rozhlas.

Pope-FrancisNa stránkach Vatikánskeho rádia sa píše, že rotariáni spájajúci globálnu sieť lídrov, ktorí sa venujú svetovým kľúčovým otázkam ľudstva, odštartovali rotariánske jubileum už v piatok poobede konferenciou o výzvach, ktorým čelia utečenci po celom svete.

Konferenciu organizovala organizácia Jesuit Refugee Service v partnerstve s rotariánmi, UNHCR a WFP a nazvali ju “Helping Refugees to Start Over” (Pomáhať utečencom začať odznova). Zameraná bola na prácu, ktorú je treba ešte vykonať, aby miliónom utečencom bola zabezpečená dôstojnosť a kvalitné vzdelanie – ako najlepšie nástroje pre nich samých, ktoré im pomôžu dotvárniť ich život a nestratiť nádej či sny o lepšej budúcnosti.

http://www.hlavnespravy.sk/papez-frantisek-privital-9000-rotarianov-na-jubilejnej-audiencii/775556

Pope welcomes ROTARY to Jubilee Audience

Pápež František  pozdravuje prezidenta International ROTARY na jubilejnej audiencii 30. apríla 2016
FrancescoPope Francis greets Rotary International President K.R. Ravindran at a Jubilee audience at the Vatican on 30 April, where 9,000 Rotary members were special guests of the pontiff.
Photo Credit: Photo courtesy of the Vatican

Thousands of Rotary members, motivated by a special invitation from Pope Francis, gathered at the Vatican in Rome on Saturday to celebrate a message of compassion, inclusiveness, and service to humanity.

At midmorning, the group — numbering some 9,000 members from 80 countries — made its way through the congested streets of Rome, past the tight security surrounding St. Peter’s Square, and settled into the area reserved for Rotary in front of St. Peter’s Basilica for the Jubilee audience.

https://www.rotary.org/myrotary/en/news-media/pope-welcomes-rotary-jubilee-audience

PÁPEŽ FRANTIŠEK JE ROTARIÁN
Pápež František je čestným rotariánom RC v Buenos Aires.  V roku 2005 bol menovaný argentínskym Rotariánom roka.

Argentínčan Luis Vicente Giay, nám priamo z Evanstonu, domova medzinárodného prezídia Rotariánov v rokoch 1996/97 hovorí, že pápež František je od roku 1999 čestným rotariánom papaeRotary klubu v Buenos Aires.
Táto správa je pre nás veľkou cťou a opäť demonštruje, ako Rotary International uznáva a rešpektuje všetky náboženstvá, ich nasledovníkov aj vodcov, takých dôstojných a užitočných pre spoločnosť, ako sú vodcovia a nasledovníci rímskokatolíckeho náboženstva. Je vskutku chybou hovoriť, že Rotary je svetskou organizáciou.
Nie, Rotary nie je svetská, naša organizácia predsa víta, rešpektuje a uznáva všetky náboženstvá, ktoré veria v existenciu Boha, nášho vyššieho ja, ktoré všetko riadi.

 

stiahnuť

 

Náš zakladateľ Paul P. Harris objasňuje svoje osobné stanovisko a prostredníctvom citátov a myšlienok vysvetľuje, že monoteista je “človek, ktorý verí a nasleduje jediného Boha“.
Rotary International jasá a plesá, že má vo svojich radoch takého mimoriadneho člena, akým je nový kormidelník Petrovej ľoďky, jeho svätosť pápež František.”

https://www.facebook.com/rotarysaipan/posts/611590432215215

Ako Vianoce “splynuli” s Chanukou

instapope
HOME

PROGRESSIVIST DOCUMENT OF THE WEEK

Card. Bergoglio, a Member of the Rotary Club

pope francis papa was a rolling stone1A document recently released in Argentina gives evidence that Card. Jorge Bergoglio was a member of the Rotary Club in Buenos Aires.As it is known, the Rotary Club, like the Lions Club, are para-Masonic institutions used by Freemasonry to recruit members and spread its ideas. Both clubs pratice religious indifferentism, profess a vague Deism and oppose the Catholic Church in her affirmation that she is the only true religion.Before Council Vatican II, the Church strongly advised her faithful not to enter the mentioned clubs. Today, with the Masonic-friendly Conciliar Church, many Prelates enter those clubs, as did Card. Jorge Bergoglio.Below is a photocopy of the letter by Card. Bergoglio thanking the Rotary Club directors for confirming him as an Honoray Member. This document is preceded by our translation from the Spanish in blue.

Archbishopric of Buenos AiresProt. N. 753/99
Buenos Aires, July 26, 1999To Señor JUAN CARLOS BECCIÚ
President of the Rotary Club of Buenos Aires
San Martíin 969 P. 8
91fc0a6a248e85881110aea54fa477481004 – Buenos AiresWith my distinguished consideration:I am particularly pleased to address you, Mr. President, to acknowledge receipt of the kind note dated 23 of this current month that you, along with the Honorary Secretary, sent me, in which you confirmed me as a Honorary Member of this prestigious institution. I deeply thank you for this kindness and simultaneously congratulate you for the outstanding work you carry out for the good of the community. Repeating my expressions of cordial esteem,Msgr. Jorge Mario Bergoglioznak
Archbishop of Buenos Aires
Primacy of Argentina[[Note from the Rotary] As an Argentine institution, we have sent congratulations to our ex-honorary member who was given the “Argentine Award for the Person of the Year 2005,” Monsignor Jorge Bergoglio, today Pope Francis. 
Bergoglio member of the Rotary Club
To enlarge the document above click here
******************************************************************************

Gloria TV – správy zo 4. mája 2016

Kríza Cirkvi

******************************************************************

Chvíľa pre pesničku: Les Brigandes

odporúč priateľom
  • gplus
  • pinterest