Prinášame: Zabili slovenskú misionárku, Ďaľšia lúpež dieťaťa, Reakcie na diakonát žien, Pohreb Ondreja Bindera, Prenasledovaný novinár, Klára Samková: Čo je to islam, V jaké zemi nechci žít, Zabíjanie po česky

Smutná správa: Slovenská misionárka, ktorú postrelili v Južnom Sudáne, dnes zomrela

Bratislava 20. mája 2016 (TASR/HSP/Foto:tkkbs)

Misionárka Veronika Terézia Racková absolvovala sériu operácií v miestnej nemocnici a v Keni 

Slovenská misionárka a lekárka Veronika Terézia Racková, ktorú v Južnom Sudáne postrelili útočníci, dnes zomrela. Informuje o tom Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska (TK KBS).

Na snímke rehoľná sestra Veronika Terézia Racková

Na snímke rehoľná sestra Veronika Terézia Racková

Sestra Veronika Terézia Racková bola členkou Misijnej kongregácie služobníc Ducha Svätého (verbistky) a pracovala ako vedúca zdravotného strediska sv. Bakhity v meste Yei v Južnom Sudáne. V pondelok (16.5.) sa hodinu po polnoci vracala po odvoze pacienta do inej nemocnice, keď na jej auto zaútočili ozbrojenci, ktorí ju postrelili. Misionárka absolvovala sériu operácií v miestnej nemocnici a v Keni.

http://www.hlavnespravy.sk/slovenska-misionarka-ktoru-postrelili-v-juznom-sudane-dnes-zomrela/783984

Nočná mora Slovenska! Nové VIDEO odoberania: Zúfalé dievčatko vytrhli mame priamo z náručia!

Zábery, ktoré trhajú srdce vari každému
Zábery, ktoré trhajú srdce vari každému

BRATISLAVA – Násilné odobratie dieťaťa úradníkmi nie je bohužiaľ na Slovensku zďaleka ojedinelý jav. Dokazuje to najnovšie video, na ktorom si pre dcérku prišiel tentokrát otec a trval na tom, aby odišla s ním. Tá však spustila hysterický plač a nechcela sa pustiť svojej mamy.

Po Marcovi tu máme ďalší šokujúci prípad násilného odobratia dieťaťa jednému z rodičov. Tentokrát ide o šesťročnú Liel, ktorej otec pochádza zo Švajčiarska. Na videu vidíme, ako si pre dcéru prišiel na Slovensko a ťahal ju preč spred materskej školy z náručia matky. Dievčatko sa veľmi bráni a je priam hysterické. Všetko sa pritom deje za asistencie polície.

http://www.topky.sk/cl/10/1548849/Nocna-mora-Slovenska–Nove-VIDEO-odoberania–Zufale-dievcatko-vytrhli-mame-priamo-z-narucia-

Ázia: Zmiešané reakcie na diakonát žien

Manila, 18.05.2016 (KAP/KNA) 019 142 – Príliš rozdielne reakcie vo východoázijských krajinách vyvolalo ohlásenia pápeža Františka, že nechá preveriť diakonát žien.

Biskup Gerardo Alminaza, člen Komisie pre duchovné povolania, tento krok pápeža v rozhovore s ázijskou katolíckou tlačovou službou Ucanews privítal. „Úprimne hľadáme zmysluplnú, kreatívnu a vierohodnú spoluprácu a spolupôsobenie žien,“ povedal biskup Diecézy San Carlos.

Iní biskupi komentovali preverovanie diakonátu žien zdržanlivo: „Vyčkajme, kým bude štúdia ukončená,“ povedal v Manile pôsobiaci pomocný biskup Broderick Pabillo pre Ucanews.

Biskup Roberto Mallari, predseda biskupskej Komisie pre katechézu a katolícke vzdelávanie, zdôraznil, že je potrebné „prijateľnosť“ diakoniek preveriť. Páter Edwin Gariguez, generálny sekretár Charity Filipín tento postoj odmietol. Pre Ucanews povedal: „Je tu usmernenie biskupov, aby sa s médiami nehovorilo o veciach, ktoré sa svojou povahou týkajú náuky viery.“

Biskup Diecézy Palawan, Pedro Arigo, reagoval viacznačne: „Musíme síce vyčkať výsledok preverovania teológmi, ale aj hľadieť na Ježiša: Ja si myslím, že Ježiš by nemal nič proti diakonkám, ak to pastorácia vyžaduje.“

Filipíny sú s odstupom najväčšou katolíckou krajinou Ázie. Viac ako 80 percent zo 100 miliónov Filipíncov vyznáva katolícku vieru.

OROL TV: Pohreb Ondreja Bindera

Demokracia podľa Porošenka

Katolícky ústav zažalovali za odmietnutie eutanázie 

Brusel, 18.5.2016 (kath.net/KNA) 019 140 – Súdny proces o eutanázii, ktorý bude možno smerodajný, sa začal v stredu pred občianskych súdom v belgickom Leuvene. Riaditeľ katolíckeho ústavu pre starých a chorých ľudí sa musí na súde zodpovedať z toho, že v r. 2011 odmietol „aktívnu pomoc pri umieraní“ pacientke chorej na rakovinu, ako informovali belgické noviny v utorok.

Hoci ústav spočiatku s výkonom eutanázie v zásade súhlasil, neskôr lekárovi, ktorý chcel eutanáziu u 74-ročnej pacientky vykonať, odmietol povoliť vstup.

Príbuzní nakoniec pacientku odviezli domov, aby mohla lekára prijať tam. Príbuzní riaditeľa ústavu zažalovali, pretože „doprava z ústavu do bytu viedla u pacientky k zbytočnému fyzickému a psychickému utrpeniu“.

Belgický zákon stanovuje, že lekári môžu odmietnuť vykonať eutanáziu, no pre zdravotnícke a ošetrovateľské zariadenia to nie je jasne v zákone definované. Kvôli závažnosti a významu tohto prípadu budú viesť občiansky proces traja sudcovia. Rozhodnutie sa očakáva veľmi rýchlo.

V Belgicku eutanázia za určitých okolností nie je trestným činom. Dopyt po eutanázii neustále rastie. Od februára 2014 v Belgicku ako v prvej krajine už pre „aktívnu pomoc pri umieraní“ niet ani vekovej hranice. Aj u nevyliečiteľne chorých deťoch sa môže za určitých okolností vykonať eutanázia.

Klára Samková: Čo je to islam

Moslimský teológ kritizuje výuku Koránu v mešitách

Frankfurt/Freiburg, 18.5.2016 (kath.net/KNA) 019 139 – Ostrú kritiku výuky Koránu v nemeckých mešitách vyslovil freiburský islamský teológ Abdel-Hakim Ourghi. Od detí sa vyžaduje slepá poslušnosť a nekritická viera, napísal vedúci Katedry islamskej teológie a religionistickej pedagogiky na Pedagogickej vysokej škole v stredu v novinách «Frankfurter Allgemeine Zeitung». Ďalej píše:

«Chlapci a dievčatá tým privykajú na patriarchálne štruktúry a odcudzujú ich západnému prostrediu. Ide o podriaďovanie sa a ovládanie detí. Oni vôbec nemajú nadobudnúť kritické povedomie a vyvinúť si vlastnú náboženskú identitu. Neexistujú didaktické učebné plány, výuka je iba ústna a iba turecky alebo arabsky. Chlapci a dievčatá týmto «importovaným imamom» často vôbec nerozumejú. Kvôli rečovej bariére sa nekoná nijaký rozhovor, takže «mnohí žiaci nezriedka rebelujú, pretože pri výuke vládne nuda.»

Podľa Ourghiho importovaní imamovia vplývajú na výchovu detí aj v politickom zmysle. Ich cieľom je často užšie spojenie s krajinou pôvodu, deti tak majú byť chránené pred tým, aby sa dostali pod vplyv Západu. «V najhoršom prípade to vyrovnáva cestu do paralelných spoločností. Následkom je vylúčenie zo spoločnosti.»

Podľa názoru teológa táto forma výuky v mešitách bráni aj úsiliu o reformáciu islamu na Západe. Preto je osvietená islamská výuka náboženstva dôležitou korektúrou. «Taká islamská výuka náboženstva môže islam v Európe priviesť k sekulárnej spoločnosti, v ktorej sú moderné hodnoty ako ľudské práva, sloboda názoru, pluralizmus a demokracia nedotknuteľné.»

V jaké zemi nechci žít, ale bohužel v ní žiji

Jana Zwyrtek Hamplová

Vrah více než rodička, nemakačenko více než člověk pracovitý, imigrant více než důchodce. Naše společnost je vážně nemocná. A není to jen tak nějaké nachlazení, spíše smrtící vir.

Zda ho nazveme idiocií nebo malomocností je úplně jedno. Gesta a strach z pravdy – to vše

nás vede do pekel.

Máme totiž zcela pomotané hodnoty. Všímám si toho už dlouho – tato společnost degeneruje tím, že podporuje lumpy a kašle na budoucí generace, podporuje neschopné a trestá pracovité, nechá živořit své občany, a bez mrknutí oka posílá stamiliony korun na jakoukoli chátru, co si usmyslela nelegálně překročit evropské hranice. Protože s těmi, co chátrou nejsou, nejsou ani problémy – zrovna včera jsem obědvala v restauraci, kterou vlastní Syřan. Přišel před pár lety legálně, pracuje tu, a je českými spoluobčany respektován a vážen. S těmi hordami, co se sem hrnou, nemá zhola nic společného. A taky nikdo neřeší, že je ze Sýrie.

Ale vrátím se k tématu. Včera jsem poprvé musela přepnout Máte slovo s Michaelou Jílkovou. A to je to říct, protože ono to na přepnutí bývá skoro vždy, nicméně je občas dobré slyšet hlas lidu i politiků, jakkoli by byly, omlouvám se, blbé. Ale včerejší debata, jak se musíme starat o vězně, mne přiváděla k šílenství. Uvědomujeme si, že to všechno my platíme? Ty garsonky a menu a nekuřácké cely, nejlépe s televizí, fitkem a zdravou a hodnotnou stravou? Jak je možné, že vězni mají lepší jídlo než maminky po porodu v porodnicích? Čeho si tato společnost, sakra, váží víc? Vím, o čem mluvím, právě se mi narodila vnučka, a když jsem viděla, co nosí; mé dceři na svačinu a večeři, dokonce najednou v 16 hodin, aby už se dále o ně nemuseli starat, byla jsem rudá vzteky. A těm zlodějům, vrahům, podvodníkům, násilníkům, budeme vyvařovat, aby byli dost silní na to, až je pustí, aby mohli dál pokračovat v trestné činnosti? Svatá prostoto…

A nedosti na tom. Maminky, které pracují, a pracuje i jejich manžel, zkrátka lidé, kteří dnes a denně chodí do práce nebo mají živnosti, aby měli na hypotéku, jídlo, všechny své potřeby, nemají právo na porodné ani přídavky. Protože je třeba, aby bylo na porodné a přídavky pro ty, co se množí jako králíci, aniž by kdy na práci vůbec pomysleli, neřkuli do nějaké zašli. Je tedy třeba podporovat a finančně motivovat právě ty nemakačenky, ne pracující matky a otce, kteří ze svých dětí vychovávají to samé? Ne! Tak to proč to probůh děláme? Divíme se pak, že normální, tedy pracující páry, zůstávají u jednoho dítěte, maximálně dvou? A ti druzí jich mají běžně pět, šest? Ne, my nepotřebujeme žádné “samce” odjinud, my potřebujeme, aby tato republika dostala rozum, a začala podporovat rodiny s dětmi, kde je normální pracovat, a kde by dítě díky podpoře neznamenalo ekonomický propad – což často mladé od dětí odradí. Navíc tady by měl stát jistotu, že tato rodina povede své děti k práci, protože by jim mohla sdělit, že pracovat je správné a vždy se jim vyplatí. Dnes přichází za práci trest, protože těm, kteří pracují, stát říká – dejte nám daně, my z toho budeme platit vězňům řízky, asociálům porodné a přídavky, a ty rodino, se nadále starej. Že teď nemůžeš, že máš dítě? Tvoje rozhodnutí. Že je to šílené? No to tedy je. My musíme z tvých daní živit ty neschopné a všehoschopné. 

Obdobně miliony na uprchlíky, zatímco naši důchodci přemýšlí, zda si koupit salám méně kvalitní či ještě horší, nebo zda budou mít na léky, a kdy není na léčbu vážně postižených, jsou neuvěřitelné. Ostatně i to, že není na mzdy lékařů, jaké by si při svém povolání zasloužili, je ze stejného ranku. Budeme živit podivné bandy bez pasů na březích moře, a vykašleme se na budování vlastních jistot, vlastní důstojnosti, a odpovídajícího života pro své občany? Přijde mi to tak, jako bychom doma měli prázdnou ledničku, a přesto sousedovi, který mlátí vedle do plotu, nesli jako slouhové vepřo knedlo zelo. Jenom proto, aby probůh přestal dělat kravál.

Nechci žít v zemi, kde mladé maminky dostávají v porodnici horší večeře než vrahové ve věznicích jen proto, že ti vrahové více řvou.
Nechci žít v zemi, kde maminka nemá nárok na porodné a rodina na přídavky jen proto, že pracuje, zatímco z jejich daní se platí porodné a přídavky pro ty, co v životě do práce nepůjdou, a vedou k tomu nicnedělání i své podporované děti – opět jen proto, že ti nemakačenkové více řvou.
Nechci žít v zemi, která spekuluje o desetikorunách pro své důchodce, a na podporu cizích hord posílá stamilióny jen proto, že řve Evropa.
Nechci žít v zemi, kde není na léčbu nemocných, a pro cizí posíláme vládní speciály, jen proto, že řvou různé pseudoneziskovky.
Nechci žít v zemi gest a pseudokorektních frází jen proto, že se bojíme říct, kdo bezdůvodně nepracuje, ať nejí, kdo neodváděl daně, ať nemá porodné ani přídavky, a naopak ať je dostanou ti druzí, a že v České republice budou mít vždy přednost čeští občané, a pak až ti druzí.

Nechci žít v zemi, kde se dává hlavně těm, kteří prostě hodně řvou, zatímco na ně vydělávají ti mlčící, kteří i s dětmi ve školkách usilovně pracují, a za to jsou trestáni, ani v zemi, která připustí, aby nemocní a staří živořili, zatímco stamiliony tečou směrem na jih do uprchlických táborů bůhví jakých lidí jen proto, že řve Brusel.

Bohužel v takové zemi žiji. A proto jsem včera program Máte slovo přepnula. Už není sil ty stupidity poslouchat.
Skončím slovní hříčkou:
Něco se bude muset stát. Minimálně překopat ty hodnoty, o které tento stát bude stát.
Jinak lidé přestanou stát… o takový stát.

Zabíjanie po česky

Chvíľa pre pesničku: Johnny Cash

KINO: Sedem statočných

odporúč priateľom
  • gplus
  • pinterest