A máme to tu: Nórsko na Slovensku, alebo –  kto sa to tu oháňa “právom” detí čítať pornografiu a pritom s nimi zaobchádza ako so zločincami?, Pochovali Ondreja Bindera

Kollár zúri na surový prístup sociálky: Vydeseného prváčika násilím odviedla z triedy!

Kričal a plakal, keď ho sociálka brala priamo z lavice. Na základnej škole v obci Brehy sa odohralo niečo strašné.

prváčika si odviedli priamo z triedy.

prváčika si odviedli priamo z triedy.

Autor: Facebook

Slovenskom otriasol prípad malého prváčika. Zažil si chvíle hrôzy, na ktoré už asi nikdy nezabudne. Do triedy si pre malého Marca prišiel úradník v sprievode zástupkyne sociálnej kurately a s matkou chlapca, informuje denník SME. Celý priebeh zákroku si súdny úradník nahrával. Z videa je očividné, že chlapca táto trojica odviedla nasilu.

http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/strach-hroza-ked-odvadzali-chlapceka-zastal-ho-boris-kollar.html

TVTA3: Surové odobratie chlapca zo školy

Repríza: Memento aj pre Teba

Maniere sociálok – zrejme štátu v štáte – nie sú u nás novinkou

Takmer dvojročná trauma rodiny Spáčilových z Viesky pri Radošovciach je u konca. Maloletá adoptovaná Anetka je konečne doma. Dievčatko, ktoré si prežilo kvôli bezcitnému a primitívnemu postupu pracovníkov Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny doživotný zásah do svojej psychiky, je u svojich rodičov, o ktorých hovorí: “Najradšej by som dala Ježiškovi pusu za to, že mi ich dal.”

deti-odobratie-socialka-spacilovciAvšak maloletý Timotej, ktorý sa rodine zásahom sociálky odcudzil, je naďalej v Detskom domove a ktovie, aký osud ho očakáva. Zdá sa, že všetko skončilo.
Je ale prípad rodiny Spáčilových skutočne uzatvorený? Kde je nejaká zodpovednosť, kde je priznanie si viny? Ako to, že sa pracovníci Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny sa zatvárajú, utekajú, mlčia, resp. sa vyhovárajú na “súkromné a citlivé” informácie? Kde bola ich “citlivosť”, keď dňa 23. decembra 2011 surovo vtrhli do rodiny, tesne pred Štedrým dňom a vzali deti od pripravovaného vianočného stromčeka? Kde to žijeme? V demokracii? Alebo sme zase v systéme, kde sa uplatňujú ľudia bez chrbtovej kosti, citu a ľudskosti? Ktorí sú len bezcitnými “vykonávateľmi” rozkazov? Kde je nejaká reflexia takej inštitúcie, ako je Ministerstvo, resp. Vláda Slovenskej republiky? Verme, že sa ľady pohnú a že ľudskosť a spravodlivosť dostane “zelenú.” Ak nie, môžeme len konštatovať, že sme od roku 1989 nielenže nikam nepokročili, ale dostali sa do oveľa nebezpečnejších vôd… A to je skutočne menetom pre každého z nás, mementom aj pre teba…         Anton Selecký    30. október 2013

Repríza:  Boj Anetky Spáčilovej
 TV:

Pohreb poslanca Bindera († 46): Tvrdé slová nad rakvou

S poslancom Ondrejom Binderom († 46) sa včera navždy rozlúčili príbuzní, stranícki kolegovia na čele s Marianom Kotlebom, ale aj niektoré známe osobnosti. Z vlády či vedenia parlamentu sa však neukázal nik. „Je to hanba,“ tvrdí politológ Ján Baránek.

Najviac zdrvená bola rodina - rodičia a deti.

Najviac zdrvená bola rodina – rodičia a deti.

Autor: Plus JEDEN DEŇ/Vlado Benko jr.

Obrovský žiaľ prežíva rodina Ondreja Bindera, poslanca za Kotlebovu ĽSNS, ktorý zahynul minulý piatok po infarkte za volantom svojho auta. V utorok sa s ním prišla do Svätého Antona rozlúčiť možno až tisícka ľudí, okrem príbuzných aj niektoré známe tváre. Medzi nimi napríklad Ľudovít Kaník, Boris Kollár, hokejový brankár Ján Lašák či banskoštiavnická primátorka Nadežda Babiaková.

Miestny katolícky kostol sa zaplnil smútiacimi už hodinu pred omšou. Chrámom sa ozýval veľký plač. Príbuzní Ondreja Bindera nesú jeho náhly odchod veľmi ťažko. Zdrvené sú najmä jeho deti a rodičia. Marian Kotleba prišiel v sprievode „vlajkonosičov“ svojej strany i manželky Frederiky.


Na pohrebe nechýbali ani poslancovi spolustraníci z parlamentu.

Posledné zbohom dal Binderovi aj politológ Ján Baránek. „Bol to hlboko veriaci, nesmierne nezištný človek. Veľmi chcel pomáhať ľuďom a robil svet lepším,“ povedal o dobrom priateľovi. „Bol mi svedkom na cirkevnej svadbe a som krstným otcom jeho najmladšieho syna,“ vysvetlil Baránek rodinné prepojenie.


Politológ Ján Baránek.

To, že na poslednú rozlúčku neprišiel nikto z vlády ani z vedenia parlamentu, je podľa neho hanba. „Smrť nepozná politické strany,“ netajil sklamanie. Mrzí ho, že na pohrebe sa neukázal ani Ján Figeľ, ktorý bol kedysi na Binderovom ranči častým hosťom.

http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/pohreb-poslanca-bindera-46-tvrde-slova-nad-rakvou.html

odporúč priateľom
  • gplus
  • pinterest