Aktualizované: V Turecku vtrhli do kostolov,  Čo nám taja – Ukrajina tiahne na Kijev!  V Európe na pokraji vojny?  NWO – posledná šanca, Kto je to Kiska, KINO:  Manželský sľub

********************************************************************

Turecko: Demonštranti vtrhli do kostolov

 Skandovali pritom „«Allah akbar» – Alah je najväčší!

Istanbul, 25.7.2016 (kath.net/KNA) 019 426 – Podľa informácií z cirkevných kruhov pri «vernostných demonštráciách» za tureckého premiéra Recepa Tayyipa Erdogana došlo od pokusu o puč 15. júla k útokom aj na kresťanské Božie domy. Demonštranti vtrhli vo štvrtok večer aj do katolíckeho mariánskeho kostola v Trabzone. Skandovali pritom «Allahu akbar» («Alah je najväčší») a popri tureckej zástave mávali aj vlajkami nacionalistickej strany MHP. Na výtržnostiach sa podieľali údajne aj sympatizanti teroristického hnutia «Šedí vlci».

Ide o ten istý chrám, v ktorom bol v r. 2006 zastrelený nacionalistickým mladistvým kňaz Andrea Santoro. Neskôr vyšlo najavo, že duchovného polícia celé mesiace odpočúvala. Na tento kostol zaútočil rozzúrený dav už vo februári 2011. Po puči bol spustošený aj jeden evanjelický kostol. O tom niet bližších údajov.

 Správy o ďalších protikresťanských útokoch sa kvôli zákazu vydávania informácií v súčasnosti získavajú ťažko . –zg-
********************************************************

V.V. Pjakin: Divný prevrat v Turecku

Krížová cesta  do Kijeva

* Odpoveď hodná Cirkvi, ktorá stojí za svojimi ovečkami * Toto určite Brusel, USA ani NATO nečakali *  Ukrajina  – bojisko duchov? *  Prečo sa Panna Mária na Zakarpatsku zjavila ako Matka Jednoty * Modlitby versus násilie * Príklad aj pre nás

Repríza: Krv kríža a Ukrajiny

Repríza: Ako sa to začalo

Ukrajina – masky revolúcie

Embassy RF press service <press@rusemb.sk>
Vážení priatelia, prosíme Vás aby ste venovali pozornosť tomuto materiálu

Komentár informačného a tlačového odboru  Ministerstva zahraničných vecí Ruska v súvislosti s tragickou smrťou Pavla Šeremeta(na obr.) na Ukrajine

Sme šokovaní cynickou vraždou ruského občana Pavla Šeremeta v centre Kyjeva. V Rusku bol uznávaný a rešpektovaný ako novinár a vynikajúci profesionál.

pavel-seremetPavel Šeremet bol mužom princípu, ktorý sa často kritický staval voči úradom. Svoju občiansku pozíciu jasne vyjadroval v prejavoch a publikáciách, jeho názor na veci sa nie vždy zhodoval s oficiálnym stanoviskom. Avšak, v Rusku, napriek rozdielnym názorom, mu nikdy nehrozilo fyzické násilie za profesionálnu činnosť.

Bohužiaľ, presťahovanie na Ukrajinu sa ukázalo byť pre neho fatálne. P. Šeremet sa stal ďalšou z obetí systému, ktorý dnes existuje v tejto krajine. Súčasná ukrajinská vláda ktorá si získala podporu od svojich euroatlantických patrónov pre údajné pokroky v presadzovaní demokratických reforiem, nebola schopná zaistiť bezpečnosť novinára.

Ako je príznačné pre realitu dnešnej Ukrajiny, okamžite sa našli tí, ktorí vo svojej mysli, otrávenej rusofóbiou, ihneď bez váhania „uzreli“ v tomto brutálnom masakry „ruskú stopu“.

PavolToto nie je prvý prípad tragickej smrti novinára na Ukrajine. Dodnes nie sú dostupné žiadne preukázateľné výsledky k prípadom G. Gongadze, O.Buziny a tiež novinárov, ktorí zahynuli v zóne konfliktu na juhovýchode krajiny. Dúfame, že reťazec beztrestného vraždenia bude, konečne, prerušený. Počítame s objektívnym a dôkladným vyšetrením týchto trestných činov a očakávame, že zodpovedné osoby budú trestne stíhané.

Ruská strana opakovane upozorňovala svetovú verejnosť na systematické porušovanie zo strany Ukrajiny jej záväzkov v oblasti slobody prejavu a ochrany ľudských práv. Vyzývame náležité medzinárodné štruktúry a organizácie pre ľudské práva využiť všetok svoj vplyv na oficiálny Kyjev, aby Ukrajina dodržovala základné zásady medzinárodného práva pre zaistenie bezpečnosti novinárov.

Vyjadrujeme hlbokú sústrasť rodine a priateľom Pavla Šeremeta, prejavujeme súcit celej novinárskej komunite.

http://www.mid.ru/ru/foreign_policy/news/-/asset_publisher/cKNonkJE02Bw/content/id/2360976

Otázky a odpovede V.V. Pjakina, 18. júla 2016

Tajná služba: ‚Francúzsko na pokraji občianskej vojny

Paríž, 20.7.2016 (kath.net/jg) 019 406 – „Francúzsko stojí na pokraji občianskej vojny. Tá by sa mohla vyvolať, keby napríklad migranti podnikli masové sexuálne útoky na ženy, podobne ako na Silvestra v Kolíne.“ Povedal to Patrick Calvar, šéf francúzskej vnútornej tajnej služby DCRI členom komisie francúzskeho parlamentu.

Ďalší teroristický útok by takisto mohol viesť k prudkým reakciám pravičiarov, napísal aj britský denník Express.

Calvar vyjadril obavy, že konfrontácii medzi extrémistickou pravicou a moslimami sa už vyhnúť nemožno. „Mohli by na to stačiť aj jeden či dva útoky. Úlohou DCRI je tomu zabrániť,“ zdôraznil Calvar a dodal: „Európa je vo veľkom nebezpečenstve, extrémizmus rastie všade.“

Richard Dearlove, bývalý vedúci britskej zahraničnej tajnej služby MI6, len nedávno tiež vyjadril obavy, že v Európe nastanú vzbury obyvateľstva, ak vlády migračnú krízu nezvládnu. 

Patriarcha varuje: Nikto v Európe nie je bezpečný

IS poslal do Nemecka s utečencami niekoľko stoviek svojich ľudí

Mníchov, 20.7.2016 (kath.net/idea) 019 405 – Hlava Sýrsko-pravoslávnej cirkvi, patriarcha Ignác Aphrem II. Karim z Damasku, varuje pred útokmi teroristickej organizácie „Islamský štát“ (IS) v Európe. V interview pre magazín „Focus“ z Mníchova povedal, že má informácie, „že IS poslal do Nemecka s utečencami niekoľko stoviek svojich ľudí“. „Nikto v Európe nemôže byť bezpečný!“

Na vyriešenie problému teroru v jeho vlasti navrhuje spoluprácu so sýrskym prezidentom Bašarom al-Assadom. „Teroristi sú protivníkmi sýrskej vlády, USA aj Európanov. Prečo by sme sa nemali na porazenie tohto protivníka spojiť?“

„Sýrsky ľud je unavený z vojny. Základom mierovej budúcnosti je oddelenie štátu od náboženstva: Najväčšou obavou kresťanov je moslimská vláda v Sýrii,“ povedal patriarcha. Želá si, aby kresťania v krajinu neopúšťali. Keďže ich však nedokáže chrániť, má pochopenie pre to, že odchádzajú.

Obáva sa tiež, že budú problémy medzi moslimskými utečencami zo Sýrie a Nemcami: „Keď ľudia opustia svoju krajinu, stávajú sa vždy trocha konzervatívnejšími. Keď sa potom pokúšajú iným nanucovať svoje náboženstvo, stáva sa to nebezpečným.“ 

Sýrska pravoslávna cirkev vznikla v r. 37 po Kristovi, keď bolo založené spoločenstvo v Antiochii, dnešnom Turecku. Zachováva si materinskú reč Ježiša – aramejčinu. Po prapôvodnej jeruzalemskej cirkvi sa považuje za najstaršiu a má na celom svete dva milióny členov. Napríklad v Nemecku ich žije asi 100 000 v 60 farnostiach. 

pervij.-300x225RUSKÁ TV:  

Prvý kanál – správy

http://www.1tv.ru/news/issue

 

Infovojna: Správy

Nový Svetový Poriadok – posledná šanca

Kiska sa netají obdivom k fašistovi Porošenkovi a sultánovi Erdoganovi

http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/399568-v-turecku-sa-zatykalo-za-vyjadrenia-na-socialnych-sietach/

kiska-webA tak nečudo, že za vyjadrenia NÁZORU na sociálnych sieťach sa vyšetruje aj u nás. A zastrašuje sa! Prenasleduje ako za komunistov, keď niekto v krčme (vtedy to bola reálna a nie virtuálna sociálna sieť) povedal o Husákovi, že je ****. ŠtBáci ale tieto drobné excsy tolerovali.

Súdruhovia, euroboľševici, pracvdoláskari a slniečkári! Sme späť v tých totalitných časoch!

V tedy policajti mali aj príslušníkov PS VB – Pomocná stráž Verejnej bezpečnosti. Dnes ju nahrádza kdejaký aktívny bloger, ktorý sliedi po sociálnych sieťach. Následne je prijatý s poctami u Kisku, ako voľakedy ŠtBák a špión Minařík. Podobnosť s Benčíkom je čisto náhodná

http://www.aktuality.sk/clanok/355841/na-facebooku-napisal-ze-kiska-patri-do-gulagu-uz-ho-riesi-policia/

Odpovedá V.V. Pjakin: 11. júla 2016

Chvíľa pre pesničku: The Shadows

KINO: Manželský sľub

odporúč priateľom
  • gplus
  • pinterest