Aktualizované:  Píšete nám, zachráňme Asiu Bibi,  Historický deň – porovnateľný s rokom 1989, EÚ sa rozpadá
Píšete nám:
“Prosím vás, už konečne prestaňte rozširovať vaše hlúpe a nerozumné správy. Ako môžete mať radosť z odchodu Veľkej Británie z EU? Netvrdím, že EU je dokonalá, má svoje chyby, ale je to spoločenstvo spolupráce, rozvoja a stability. A nerozumiem ako môžete podporovať fašisticko- extremistickú stranu Kotleba. Ako môžete neustále útočiť na sv. Otca Františka? Ja by som si to nedovolil.  Vzbuzujete veľké pohoršenie. Bolo by veľmi vhodné navrhnúť vašu webovú stránku vypnúť- tá možnosť tu je po schválení zákona. Nerozumiem ako môže náš p. farár odporúčať stránku magnifikat. O takýchto ľudoch platia slová Pána Ježiša: Ale pre toho, kto by pohoršil jedného z týchto maličkých, čo veria vo mňa, bolo by lepšie, keby mu zavesili mlynský kameň na krk a hodili ho do mora. Modlím sa za vaše obrátenie na správnu cestu.” J.J (adresa je v redakcii)
* * *
Dobrý deň, pán Javorský! Predpokladám že ste katolík, keď citujete Pána Ježiša a spomínate pána farára.  Ale neverím tomu, že ste veriaci. Prečo?  Pretože nemôžete jednou vetou citovať Krista a druhou brániť diabla.  Aký rozvoj, aká stabilita, prosím vás?  To, že sa nám tu premávajú homosexuáli a nemôžete proti nim už pomaly povedať nič, lebo je to “chránená menšina”? To je tiež stabilita a prosperita? Neviete čo hovorí na to Boh?  To je rozvoj a stabilita, keď slovenskú pôdu vykupujú cudzinci? Že sa tu chovajú ako vo svojej kolónii?  To je rozvoj a stabilita, keď musíme byť “vďační” za otrockú prácu v cudzích firmách na našom vlastnom území? Aj to je rozvoj a stabilita, keď nám tu do škôlok lifrujú patologickú, vraj sexuálnu výchovu? Že ničia duše detí? Že ich kradnú rodičom? Toto pohoršenie maličkých vás nezaťažuje? Áno, verím tomu, u ľudí ako ste vy ktorí tancujú, ako im diabol unnamedpíska, tých “pohoršujeme“, lebo nemajú uši pre pravdu. Apropo, čo považujete za múdre a rozumné správy?  Tie z mainstreamových televízií, Markíza a spol.?  Alebo zo SME (ktoré  bubnuje dnes do “liberálneho” boja a pritom akože sú proti “nenávisti”)? Alebo Nový čas, web Topky a pod – to sú pre vás rozumne a múdre správy?  Vy sa oháňate zákonom, aby nás mohli vypnúť?  Navrhujete mi mlynský kameň?   Kotleba je fašista a extrémista, ten, ktorý zahájil svoj stranícky snem modlitbou a svedčil vo svojojm prejave o Bohu? Pán Javorský, ľudia ako vy resp. váš ohlas len dokladuje, že máme pokračovať v práci a nepoľaviť. Vy buď patríte medzi tých, ktorí dostávajú nejaké judášske “granty”, alebo nemáte v sebe ani štipku vlasteneckého citu. Slová ako národ a sloboda sú pre vás fašizmom. Viete čo pán Javorský,  čaká nás ešte perné obdobie, a to ani nie preto, že sa budeme boriť s Európskou Úniou, ale preto, že vychovala na našom Slovensku ľudí ako ste vy, a poturčenci – ako je známe – su horší ako Turci. A tzv. “útoky” na O. Františka mi ani nespomínajte, ja som len smutný z toho čo sa deje, radšej sa informujte aj vy, kam Rím speje. A to je teda mnohé pohoršenie, aké tu ešte nebolo. Záverom len konštatujem, že keby ste to mysleli vážne, z presvedčenia, tak na našu stránku nechodíte. Ale vy ju zrejme študujete, aby ste o nej mohli šíriť podobné “upozornenia”.  Za modlitbu ďakujem, ale Boh vie veľmi dobre, čo je správna cesta a čo je obrátenie. To isté želám aj ja vám. S úctou k pravde   Anton Selecký   magnificatslovakia@gmail.com

Nový spôsob ako zachrániť Asiu Bibi

050.000
  22.377
 
22.377 ľudí už podpísalo. Pomôž nám dosiahnuť 50.000 podpisov.

Dramatická situácia Asie Bibi (kresťanky z Pakistanu, ktorá je od roku 2000 uväznená a odsúdená na smrť kvôli krivému obvineniu z rúhania a teraz čaká na konečné rozhodnutie) môže byť konečne zvrátená.

Práve teraz je veľká šanca, že by Európsky parlament mohol oficiálne vyzvať k prepusteniu Asie Bibi z väzenia a zároveň žiadať o dodržiavanie náboženskej slobody v Pakistane a všade vo svete.
 
Europsky poslanec Antonio Tajani, vypracoval Písomné vyhlásenie o podporovaní náboženskej slobody v Pakistane a odsúdení nespravodlivého zadržania Asie Bíbí. Ak ho podpíše väčšina     http://www.citizengo.org/sk/pr/35303-novy-sposob-ako-zachranit-asiu-bibi?tc=gm

*****************************************************

Veľká Británia – gratulujeme!

Dávno som si neužil deň, ako ten dnešný.  Niečo podobné (v menšom) bol nástup strany Kotleba – Ľudová strana naše Slovensko do Parlamentu – teda NR SR. Výstup Veľkej Británie z EÚ – je samozrejme oveľa väčšia udalosť, dalo by sa povedať až  epochálna.  Sledovať už čo len sprievodné komentáre a postoje pred referendom o Brexite bolo veľmi inšpirujúce.  Zo strany EU-lízačov by sa dalo povedať – EU je predsa demokratická – ale TO (Brexit) predsa nenastane – nesmie (!)  Úbohé pokusy s chuderou Jo Coxovou, zneužiť jej tragickú smrť bol zrejme posledný pokus, aby TO nenastalo.  

Posledná fáza – Brexit uspel – niečo – čo sa považovalo za neprípustné – (aj keď EU je predsa “demokratická” -vraj)  rozpútalo paniku. Odhliadnuc od úbohého oznamu, že Briti rozbiehajú podpisovú akciu na ďaľšie referendum (ktoré beží vraj už od mája!) sa spustila lavína hororových predpovedí, ako všetci zakapame na vystúpenie Británie z EÚ, aké hrôzy nás čakajú a teda máme sa dopredu predpos…ať, aby sme my nič podobného neskúšali.

Veľmi zábavné je sledovať aj už klinicky veterníkové vyjadrenia politikov, ktorí pochopili, že treba prehodiť výhybku. Tak sa milí priatelia, pripravte, pretože nastane obrovské prehadzovanie kabátov. Zastáncovia EÚ totiž pomaly začnú byť najväčšími euroskeptikmi. Ale  osobne pre mňa to je tá najmenej zábavná fáza – pretože človek má z nej žalúdočné kŕče.  Je možné – ako takmer so železnou pravidelnosťou v takýchto fázach histórie – sa z najväčších  lízačov EÚ stanú jej revoluční odporcovia, až tak revoluční, že si ani nestihnete uvedomiť, aký patologický zázrak sa to s nimi stal a začnete im tlieskať. Preto pozor.  

Politický šatník – teda kabátová móda, je opäť v kurze.  Mali by si to uvedomiť najmä naše výnimočné “osobnosti”, ktoré podpisujú list za listom  proti slovenskej suverenite.  Ich mená si zapamätajte. Pretože to boli oni, ktorí preberali štafetu v roku 1989, a dnes opäť treba im dávať pozor na prsty. Pretože ak sme sa nepoučili, budeme opäť  tam, kde sme aj boli…   Anton Selecký

Klaus: Dnes je úžasný deň, Briti zachraňujú Európu od bruselského monštra

Praha 24. júna 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Dnes je úžasný deň, mimoriadny deň, pretože to, čo sa stalo včera vo Veľkej Británii, je obrovské víťazstvo všetkých európskych demokratov, všetkých ľudí, ktorí chcú žiť v slobodnom svete a ktorí sú totálne nespokojní s tým, kadiaľ sa Európska únia uberá, vyhlásil v reakcii na výsledky britského referenda bývalý český prezident Václav Klaus

Dodal, že rozhodnutie Britov odísť z Európskej únie zmení myslenie miliónov ľudí na starom kontinente a dnes by sme mali všetci oslavovať.

Na snímke Václav Klaus
Na snímke Václav Klaus

Český exprezident to povedal vo vysielaní Radiožurnálu a Českého rozhlasu Plus, venovanom britskému hlasovaniu o vystúpení z Európskej únie.

Ostrovná krajina podľa neho už tretíkrát začína zachraňovať Európu. Tentokrát od monštra, ktorým je podľa neho “bruselská elita”.
“Kolíska demokracie, kolíska kapitalizmu, Veľká Británia, ktorá už dvakrát zachránila Európu v posledných 200 rokoch, raz od Napoleona, druhýkrát od Hitlera, tak teraz tretíkrát začína zachraňovať Európu od istého monštra, za ktoré ja považujem bruselskú elitu,” povedal Klaus v Českom rozhlase.

Radikálne pravicové strany týmto podľa neho neposilnia. “Posilniť môžu radikálne demokratické strany, demokratickí ľudia zaskočení dnešným vývojom EÚ,” dodal Klaus.

“Británia Európu neopúšťa. Dáva nám toľko potrebný signál a impulz na zmenu aj u nás,” dodal a pripomenul, že by sa mala skončiť umelá centralizácia a byrokratizácia a ide o úžasnú príležitosť.

Rozhodnutie Britov označil za dôsledok nespokojnosti, ktorá roky rástla naprieč celou Európou. Zdôraznil tiež, že “za fiasko EÚ” nemôžu Briti, ale Brusel.

Ekonomický dôsledok odchodu Británie na Česko bude podľa neho nulový. Situáciu prirovnal k rozpadu Československa, keď sa podľa neho druhý deň tiež nestalo vôbec nič, aj keď sa zrušila mena. Označil to za “neudalosť”.

http://www.hlavnespravy.sk/klaus-dnes-je-uzasny-den-briti-zachranuju-europu-od-bruselskeho-monstra/800078

Strana Kotleba – ĽSNS vyhlasuje podpisovú akciu za vyhlásenie referenda o výstupe z EÚ

KINO: Pokánie (repríza)

Pokánie, film minulosti aj budúcnosti, a  najmä prítomnosti

Keď som videl film Pokánie ešte za socializmu v našej televízii, myslel som, že sa mi to sníva.Komunistický mediátori zrejme nedocenili zvláštnosť a neuveriteľnú historickú plastickosť tohto filmu. V hlavnej postave diktátora Varlama Aravidzeho môžeme totiž vidieť nielen Hitlera alebo Stalina, ale aj ďalších komunistických či iných totalitných vládcov, vrátane dnešných.
To, že v podstate každý politický systém môže „stvoriť“ takéhoto politika, tkvie v skutočnosti, že medzi nami driemu zakomplexovaní, falošní, a nesmierne prispôsobiví ľudia, ktorí všetko podriadia jedinému: Akýmkoľvek spôsobom sa dostať k moci. Ich chorobná ctižiadostivosť má iba jediný cieľ: Vyžívať sa vo vládnutí a v bezmocnosti iných.
Preto mohli napríklad v Nemecku, krajine Schillera, Goetheho, Beethovena a iných géniov povstať desaťtisíce sadistov a vrahov. Títo driemu aj medzi nami. Zatiaľ ich nepoznáme, ale vhodná situácia im dá možnosť „uplatniť sa“. A to sa môže stať v akejkoľvek spoločnosti.
Zvláštny impresionistický štýl režiséra odkrýva vo filme Pokánie tie najtemnejšie i najbolestivejšie stránky ľudskej duše. Odhaľuje patológiu zvrátenej mocichtivosti, ktorá by mala byť diagnostikovaná ako psychiatrická choroba, a nie ako predpokladpre vysoký politický post.
Film Pokánie majstrovsky odhaľuje všeobecnú formu diktátorského „pokroku“, ktorému ide o jediné – a toho sme svedkami najmä dnes – klamať frázami o budúcnosti ľudstva a zničiť poklady histórie, hrdosť národov, kresťanské korene a tak nastoliť mravný nihilizmus.
A tak demokraticky zvolený „starosta“ Varlam Aviradze rozbehne svoj desný despotický režim, a rozumní ľudia nemajú proti nemu šancu..
Zaujímavým vrcholom aspoň pre mňa je chvíľa, keď zanietená zastánkyňa diktátora Varlama Aravidzeho hovorí Nine Barathelliovej, manželke politického väzňa:
Nezabúdaj, že ide o budúcnosť zeme. Potomkovia budú na nás spomínať s hrdosťou. Usilujeme o nevídané veci! Je prirodzené, že sa dopúšťame aj chýb. Aj nevinní môžu padnúť za obeť. Teraz chápem Beethovenovu Ódu na radosť, ktorá sa čochvíľa rozoznie po celom svete.
A zanietená členka diktátorského režimu spieva Ódu na radosť. Spieva sa v nej„Všetci ľudia budú bratia..“
Zábery umučenia Nininho manžela ako politického väzňa počas tejto Ódy na radosť pôsobí nesmierne bizarne, ale je pravdivým odhalením pozadia aj pripravovaného dnešného „globálneho raja“, – teda globálneho väzenia, ktoré nemá v histórii sveta obdobu.. To ostatné si pozrite osobne…Film Pokánie nakrútili v Gruzínsku (mimochodom rodisku Jozefa Visarionoviča Stalina) v roku 1984.Záverom len poznámka z vikipédie:
Již roce1955navrhlRadě EvropyRichard Nikolaus Graf von Coundenhove-Kalergi, aby se Óda na radost stala novou Evropskouhymnou. Až v roce1972byla skladba oficiálně uznána za hymnuRady Evropya v roce1985se stala oficiální hymnouEvropské unie, tehdy ještě nesoucí názevEvropská společenství.Prorocké slová filmu Pokánie sa napokon naplnili: Beethovenova Óda na radosť sa skutočne rozoznela po celom svete, ako hymna EÚ. Otázka znie: V koho réžii?                           Anton Selecký

odporúč priateľom
  • gplus
  • pinterest