Monitoring:  Dostali “posledného križiaka” (?), Patriarcha Kyrill: Rusko je silnejšie ako Západ, Byť v Pravde, Škandál v Banskej Bystrici, Benedikt XVI o Fatime, Podvod menom Darwin, KINO: Ako rastie nádej

Predseda parlamentu Andrej Danko dnes prijal delegáciu Knessetu Štátu Izrael v Slovenskej republike

picture (2)BRATISLAVA – Predseda NR SR Andrej Danko dnes na pôde parlamentu prijal delegáciu poslancov KnessetuIzraelského štátu Yakova Margia, člena izraelského Knessetu za politickú stranu Shas, Josha Reinsteina, riaditeľa výboru pre kresťanských spojencov v Knessete, Zvi Aviner Vapnia, veľvyslanca Izraelského štátu v Slovenskej republike a Shaia Hermesha, prezidenta Svetového židovského kongresu v Izraeli

Predseda NR SR a predstavitelia Knessetu sa v spoločnom rozhovore zamerali na zhodnotenie bilaterálnych vzťahov a identifikovanie ďalších možností rozvoja medziparlamentnej, obchodno-ekonomickej a vedeckej spolupráce.

„Naše vzťahy chceme budovať pre budúcnosť zameraním sa na nové nápady a iniciatívy pre rozvoj spolupráce. Môžeme lepšie využiť skupiny priateľstva v našich parlamentoch na vzájomnú podporu na medzinárodných fórach, a tiež na posilnenie väzieb medzi občianskymi spoločnosťami“, dodal predseda NR SR Andrej Danko.

Vznik Skupiny spojencov Izraela na pôde NR SR

Dátum30. 05. 2016
BudovaHlavná budova NR SR
MiestnosťTlačová miestnosť
israel-rainbow-flagHostia• Člen Knessetu: Yakov Margi, ShasJosh Reinstein, riaditeľ Výboru kresťanských spojencov Knessetu • Renee Sharon, zástupca riaditeľa Výboru kresťanských spojencov Knessetu • Andras Patkai, riaditeľ pre Európu Nadácie spojencov Izraela v Bruseli • Sam Grundwerg, generálny riaditeľ Svetového židovského kongresu v Izraeli • Laurence Weinbaum, riaditeľ Inštitútu pre výskum a politiku Svetového židovského kongresu v Jeruzaleme, riaditeľ Izraelskej rady pre zahraničné vzťahy a šéfredaktor Izraelského časopisu pre zahraničné veci • Shai Hermesh, prezident Svetového židovského kongresu v Izraeli • Moshe Leshem, člen správnej rady Svetového židovského kongresu v Izraeli • Veľvyslanec Zvi Aviner Vapni, Veľvyslanec Štátu Izrael na Slovensku • Ivo Samson, riaditeľ Inštitútu obranných a bezpečnostných štúdií Ministerstva obrany Slovenska • Peter Švec, riaditeľ Medzinárodného kresťanského veľvyslanectva Jeruzalem • Igor Rintel, predseda Ústredného zväzu židovských náboženských obcí v Slovenskej republike • Martin Kornfeld, výkonný riaditeľ Ústredného zväzu židovských náboženských obcí v Slovenskej republikeZvolávateľ:
Krajčí, Marek(OĽANO)poslanec NR SR

Zúčastnení poslanci:

Čaplovič, Dušan(SMER – SD)poslanec NR SR
Jurinová, Erika(OĽANO)poslankyňa NR SR
Krajniak, Milan(SME RODINA)poslanec NR SR
Remišová, Veronika(OĽANO)poslankyňa NR SR
Vašečka, Richard(OĽANO)poslanec NR SR
Verešová, Anna(OĽANO)poslankyňa NR SR
********************************************************************************************
Krajniak28Spadol do pasce Babylona(?), alebo – keď  sa zblázni aj “posledný križiak”
Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou.  Pred pár dňami sme uverejnili odvážny prejav Milana Krajniaka (ktorý sa na facebooku uvádza ako “posledný križiak”), poslanca za stranu Sme rodina, v ktorom naplno pomenoval  stav EÚ,  Bruselu, Slovenska a celej súčasnej situácie.  Dnes ten istý Milan Krajniak  Ohlasuje  vznik Skupiny spojencov Izraela.  A to nie je všetko!   V tejto skupine sú aj kresťania  Marek Krajčí,  Erika Jurinová, Anna Verešová, a Richard Vašečka 
Nevedno, ako si to celkom vysvetliť, ale zdá sa, že sa dejú veci…   Ján Figeľ bol predseda podobného zoskupenia, a vidno, že táto tradícia sa nemôže prerušiť.  Čo sa však stalo “poslednému križiakovi” – to možno zatiaľ len hádať.  Je možné, že boli na neho použité podobné “páky”  ako na arcibiskupa Stanislava Zvolenského po voľbách 2016, alebo – pán Krajniak tu s nami hrá nejakú divnú hru…   Anton Selecký
 ****************************************************************************
Milan Krajniak:  “Slovensko a Izrael spájajú hlboké spoločné (!) historické korene.”  (!)  (Štát Izrael vznikol v máji roku 1948)

Holokaust – najvyššia politická karta, alebo – kto to tu robí holochaos?

Patriarcha Kirill: Rusko je silnejšie ako Západ. Má superzbraň – modlitbu. Odpoveď USA – katedra ateizmu

Moskva/Miami 29. mája 2016 (HSP//HSP/Foto:TASR/AP-Desmond Boylan)

Rusko sa duchovne obrodzuje na pozadí degradácie „prekvitajúcich krajín“, nazdáva sa patriarcha moskovský a celej Rusi Kirill: „My vieme, že pre peniaze a moc najsilnejšie, prekvitajúce krajiny dnes vyháňajú vieru zo svojho života. To neznamená, že v týchto krajinách viera úplne mizne zo životov ľudí, no vyznávať tam svoju vieru sa stáva čím ďalej, tým ťažšie,“ povedal patriarcha po bohoslužbe v Nikolo-Ugrešskom monastieri pri Moskve

Na snímke ruský pravoslávny patriarcha Kirill

Na snímke ruský pravoslávny patriarcha Kirill

 Mnohí podľa jeho slov uvažujú takto: „Načo ti je viera v Boha, ak máš “obrovské vklady v banke, ak celý svet leží pri tvojich nohách, ak môžeš robiť všetko, čo sa ti zachce“, načo veriť v Boha, “ak máš moc, ak máš ozbrojené sily schopné pokoriť celý svet.“

Byť v Pravde

VLadimír Putin na Svätej Hore Athos 28. mája 2016

http://kremlin.ru/events/president/transcripts/52033

Odpovedá Valerij V. Pjakin

Riaditeľka školy v Banskej Bystrici Zuzana Sedláčeková: “Je školský parlament, sú tu nejakí zástupcovia, s pani výchovnou poradkyňou,  ja sa im do toho nestariem, oni mi to oznámili.”

 Pýtame sa: KTO SÚ TO “ONI”? 

Možno si pani riaditeľka neuvedomila, ale prezradila dôležitú informáciu.  Ona proste len dostane na stôl to, čo sa v jej škole (!) udeje.  Všetko poukazuje na to, ako to možno nechtiac vyzradila vo videu, že  v našich školách v skutočnosti vládnu bližšie neidentifikovateľné osoby, ktoré sa tam dostali bohvieakou cestou.  A sme doma.!    LGBTI má páky na naše deti – mimo vlády, mimo parlamentu, proste si to do našich škôl napochodovali! No a pani riaditeľka dostala dodatočne inštrukcie, a teraz sa ide brániť. A ZVALILI TO NA DETI!  Nuž samozrejme, a hlavným advokátom tu je náš slávny DENNÍK N: 

Denník N:  Z detského karnevalu vyrobil konšpirátorský web aféru. Škola vraj ohrozuje sexuálny vývoj žiakov  (píše redaktor Vražda, ktorý mimo iné “rozpracovával” nebohého Ondreja Bindera):

children93Riaditeľke školy v Banskej Bystrici začali nadávať po tom, ako podnikateľ Jaroslav Kuracina povedal webu Hlavné správy, že deti údajne nútia prezliekať sa za iné pohlavie. Riaditeľka to odmieta.

Riaditeľka školy Zuzana Sedláčeková tvrdí, že je to absolútna dezinformácia, a uvažuje o právnej ochrane. Základná škola robí každoročne tematické týždne, počas ktorých chodia deti oblečené podľa vlastného výberu.

„Vôbec nie je pravda, čo sa popísalo. Prezliekanie do šiat iného pohlavia nebolo oficiálnou témou žiadneho z dní tematického týždňa, ani sme to deťom neprikázali. Deti sa pýtali neformálne, či sa môžu prezliecť aj za dievčatá alebo chlapcov, to je všetko. Celé je to nedorozumenie,“ hovorí.

https://dennikn.sk/472803/co-sa-stane-ked-sa-chlapec-prezlecie-zo-zartu-za-dievca/  (ilustračná snímka redakcia)

Pozrime si videozáznam z prieskumu, ktorý urobil v škole dotknutý rodič a poslanec  NR SR za stranu KOtleba – Ľudová strana naše Slovensko Ján Mora.

Zuzana Sedláčeková ku koncu záznamu hovorí:  Je školský parlament, sú tu nejakí zástupcovia, s pani výchovnou poradkyňou,  Ja sa im do toho nestariem, oni mi to oznámili…

******************************************************************************

Odkiaľ fúka vietor…(!)

PelegriniMinister školstva Peter Pellegrini sa rozhodol v utorok 2.septembra otvoriť nový školský rok 2014/15 v rodnom meste pod Urpínom. Boli sme s ním na viacerých banskobystrických školách, kde sa stretol s učiteľmi, žiakmi a ich rodičmi.

Ráno Peter Pellegrini symbolicky otvoril nový školský rok v ZŠ Slobodného slovenského vysielača na Skuteckého uliciv ktorej podľa vlastných slov „dral školské lavice“. Ide o školu, ktorá dosiahla najlepšie výsledky spomedzi všetkých základných škôl na Slovensku podľa nedávno zverejneného rebríčka organizácie INEKO.

Ministra školstva privítala pani riaditeľka Zuzana Sedláčeková, ktorá dostala od neho na oplátku kyticu kvetov (na obr.) . Čakala ho zaplnená sála, vpredu sedeli prváčikovia.

V prípade onedlho pokračujeme ďaľšími informáciami

Záver z toho je úplne paradoxný:  Kedysi rodičia sa pravidelne schádzali a boli informovaní o školských aktivitách. Dnes, v tomto demokratickom “brajgeli” im azda zostane len demonštrovať pred školami a protestovať proti tomu, že s ich deťmi nejakí “ONI” narábajú ako chcú a za ich chrbtom ničia rodičovskú výchovu…

Významný rozhovor Benedikta XVI. s P. Ingo Dollingerem

                            dolinger

                          18. května 2016   Neuposlechnout Nejsvětější Pannu, vyslanou od Boha, je hřích proti Duchu Svatému.

Prohlásila to sestra Lucie dos Santos 26. prosince 1957 v rozhovoru pro P. Augustina Fuentese. Tato slova autorizoval Pius XII. v klášteře bosých karmelitánek v Coimbře za přítomnosti pomocného biskupa z Leirie, dvou biskupů z Coimbry a apoštolského nuncia v Portugalsku.

Německý teolog P. Ingo Dollinger, který byl sekretářem biskupa Josefa Schimpfleho a osobním přítelem kardinála Ratzingera, dovolil o letošních Letnicích dr. Maike Hicksonové, aby publikovala na síti OnePeterFivevzrušující zprávu :

Krátce poté, co v červnu 2000 Kongregace pro nauku víry zveřejnila třetí fatimského tajemství, řekl kardinál Ratzinger mezi čtyřma očima P. Dollingerovi, že existuje část třetího tajemství, která nebyla zveřejněna: »Je toho více, než jsme zveřejnili«, řekl Ratzinger. Ta část, která byla zveřejněna, je autentická, nezveřejněná část se týká špatného koncilu ašpatné mše, ke kterým mělo dojít v nejbližší budoucnosti (po roku 1960).

Dokumentace Fatima, která byla zahájena před 99 lety, pokračuje v doplňování a obohacování údajů o přirozených i nadpřirozených událostech, které budou pokračovat jednak do doby, než bude Třetí tajemství zveřejněno ve své úplnosti, jednak dokud se nenaplní poslední Mariino proroctví, totiž triumf jejího Neposkvrněného Srdce.

Sestra Lucie zapsala třetí tajemství 3. ledna 1944 a předala je Mons. José Alves Correia da Silva, biskupovi v Leira-Fatima v červnu téhož roku. Text byl poslán do Říma mezi březnem a dubnem 1957 a měl být zveřejněn v roce 1960, tedy za pontifikátu Jana XXIII. podle přesného pokynu Panny Marie. Ale z rozhodnutí papeže Roncalliho a jeho nástupců se tak nestalo.

Fatimští vizionáři stále mluvili o tajemství rozděleném do tří částí: »Tajemství se skládá ze tří oddělených částí«, napsala sestra Lucie ve svých pamětech(Terza Memoria, A.M. Martins SJ, Documentos, Fátima, L.E. Rua Nossa Senhora de Fátima, Porto 1976, str. 219). Lucie prohlásila, že píše za asistence Ducha Svatého (Quarta Memoria di Lucia dos Santos tamt.str. 315).

Pouze třetí část tajemství byla napsána odděleně, aby mohla být poslána výlučně Kristovu Náměstku, který jediný je pověřený, aby se s tajemstvím seznámil, a je také odpovědný, aby podle něho jednal.

Ve čtvrtém díle Pamětí sestra Lucie píše, že Maria prohlásila: »Portugalsko si zachová dogma víry atd. … Toto nikomu nesdělujte«.

Právě v tomto »atd.« je obsažena ono třetí tajemství, jehož závažná část nebyla 26. června 2000 zveřejněna.

Kongregace pro nauku víry vedená prefektem kardinálem Ratzingerem vyčlenila dvě části tajemství nikoliv ze čtvrté, ale z třetí části pamětí, kde není uvedeno zjevení, že Portugalsko si zachová dogma víry, což také znamená, že na jiných místech tomu tak nebude…rozvrat víry se de facto rozšířil všude, jak mimo církev, tak uvnitř církve.

Všichni papežové počínaje Piem XII. byli seznámeni s třetím tajemstvím, ale dosud jen dva se ujali iniciativy něco zveřejnit a něco učinit. A tak Fatima zůstává nadále nenaplněna: Je to skepticismus? Rozvaha? Strach? Hranice, které oddělují toto chování papežů, jsou labilní. Skutečností je, že Fatimská zjevení se vážou striktně na realitu církve, která je dnes tolik sužována, a přitom tak vzdoruje nadpřirozenému, takže je zmatená, mravně a duchovně zkažená, zavalena teologickými a naukovými bludy a postrádá správnou katechetickou výuku.

Fatima je přímo svázána s aktuálním utrpením církve, způsobeným především dvěma revolucemi, jednou pastorační a jednou liturgickou: 2.vatikánským koncilem a novým mešním obřadem. Nezapomínejme na Anděla Portugalska a jeho zjevení dětem (1915-1916) jako v předehře příchodu Panny Marie. Tento anděl podal svatou Hostii Lucii, zatímco Krev z kalicha rozdělil mezi Hyacintu a Františka se slovy: »Jezte a pije Tělo a Krev Ježíše Krista, strašně uráženého nevděčnými lidmi! Odčiňujte jejich viny a těšte svého Boha. (…) Tím, že mše svatá obnovuje oběť utrpení a smrti Ježíše Krista, je její váha tak velká, že stačí, aby zadržela Boží spravedlnost«. (Fatima e la Passione della Chiesa, Sugarco, Milano 2012, str. 80).

Mše svatá však byla změněna a zhanobena tím, že postavila do centra pozornosti nikoliv našeho Pána a jeho oběť, ale středem je společenství, a tak víra jak kléru, tak lidu ztratila konsistenci, smysl, milosti byly zdecimovány, zatímco jak chrámy tak semináře se vyprazdňují.

Zpovědníkem P. Dollingera byl sám P. Pio z Pietrelciny, s nímž byl v důvěrném spojení. Jako teolog vyučoval morální teologii v semináři řádu kanovníků Svatého Kříže v Brazílii, (který navštěvoval také budoucí biskup Schneider). Účastnil 1970 diskuzí v německé biskupské konferenci, která nakonec potvrdila neslučitelnost mezi katolickou církví a masonerií.

Zveřejněno bylo první tajemství o pekle, druhé o zasvěcení Ruska, ale o třetím existuje jen teologický výklad kardinála Ratzingera, který odvysílala mondovize.

Ale když se pak stal papežem, prohlásil 13. května 2010 ve Fatimě: Byl by na omylu, kdo si myslí, že prorocké poslání Fatimy je uzavřeno.

Je to náhoda, že Benedikt XVI. právě na počátku svého pontifikátu začal pověstnou debatu o hermeneutice koncilu a zahájil tak období kritického zamyšlení nad „Assisi“? Je to náhoda, že Summorum Pontificum 2007uvolnilo mši svatou tradičního ritu pohřbeného a pronásledovaného od 1969? Je to náhoda, že Benedikt  zrušil dekret o exkomunikaci biskupů FSSPX, které staví dále na dvou pilířích: na tridentské mši svaté a kritice 2. vatikánského koncilu?

Odpovědi na tyto otázky a současné na strašném horizontu v bolestné vigilii stého výročí zjevení ve Fatimě jsou obsaženy ve třetím tajemství, to je klíč, který má otevřít bránu k znovuobnovení církve.

Cristina Siccardi Corrispondenza Romana, kráceno.

Doporučuji vrátit se k dokumentům Fatima kulminuje

http://www.lumendelumine.cz/index.php?page=vyznamny-rozhovor-benedikta-xvi-s-p-ingo-dollingerem

Podvod menom Darwin

Chvíľa pre pesničku: Chris Norman

KINO:  Ako rastie nádej

odporúč priateľom
  • gplus
  • pinterest