Kto by prijal jed­no takéto dieťa v mojom mene, mňa prijíma! Kto by však zviedol na hriech jed­ného z tých­to maličkých, ktorí veria vo mňa, lepšie by bolo, aby mu os­lí žar­nov za­vesili na šiju a po­topili ho do mor­skej hl­biny. 
Beda svetu pre zvody na hriech; zvody síce musia prísť, ale beda človeku, z ktorého pri­chádza zvádzanie. (Mt 18, 5-7)

Materiál – list  biskupom a petícia boli stiahnuté na žiadosť autorky, o veci sa rokuje s príslušnými kompetentnými osobami.   Vysvetlenie, ako ku celej veci (možno omylu)  prišlo,  zasvätení určite  zverejnia.     A. Selecký

 

Ide o knihu od autorky Ľubice Brix pod názvom   Kľúče od tabu, ktorá sa nachádza v rade ďaľších  kníh vydavateľstva MARTINUS so sexuálnou tematikou, a v ktorej sa autorka opiera – resp. zašťiťuje – odobrením od katolíckeho kňaza:

 

******************************************************************************
10.
Kľúče od tabu
Ľubica Brix  ·  EQUILIBRIA (2011)
NA SKLADE
Kniha Kľúče od tabu je určená pre deti od 5 rokov a ich rodičov. Je výsostne ľudská, vychádza z prirodzených potrieb človeka a rozdielov medzi pohlaviami a citlivo sprevádza malého čitateľa obdobím ľudského vývoja od počatia až po smrť… (viac o titule)

Vo viac o titule si nájdete tento text

Recenzie,  – (tu je jedna z nich)

„Veci, týkajúce sa ľudskej lásky, intimity a sexu bývajú ešte aj v dnešnej dobe často tabuizované. Niekedy ich dokonca veriaci ľudia vnímajú ako niečo nečisté a myslia si, že rozprávať o nich je neslušné. Ak však veríme, že ľudskú lásku, intimitu a sexualitu stvoril Boh, nemôžeme v nej vidieť nič nečisté, ale naopak, všetky tieto veci sú dobré a krásne, ak sú správne prezentované a rozvíjané. Kniha je pomocou tým rodičom, ktorí chcú svojim deťom o týchto veciach rozprávať, ale nevedia ako. A hoci nemá religiózny charakter, pri celkovom pohľade na ňu môžem povedať, že je skutočne religiózna, pretože je pravdivá, krásna a ľudská.“

Doc. ThDr. Ján Jenčo, PhD.
katolícky kňaz

 

odporúč priateľom
  • gplus
  • pinterest