Vražda vo Francúzsku:  Pápež František bráni islam (!), Obetovali kňaza Allahovi, Historická vojna sa začína?

Pápežove “perly”: “Nie je správne hovoriť o “násilnom, teroristickom” islame!”

Krakov/Rím 1. augusta 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Carolyn Kaster)

Pápež František svojimi politickými výrokmi prekvapuje. V nedeľu uviedol, že nebude označovať islam za “teroristický”, pretože by to bolo nespravodlivé a nepravdivé. Násilných islamistov zároveň prirovnal k násilným “katolíkom” (!!) . Informovala o tom v noci na dnes agentúra AP

Novinári na palube lietadla, ktorým pápež cestoval v nedeľu večer späť do Ríma po návšteve Poľska, sa ho pýtali, prečo nikdy nepoužije slová islam, islamský pri zmienke o terorizme alebo inom násilí.

http://www.hlavnespravy.sk/papez-nie-je-spravne-hovorit-o-nasilnom-teroristickom-islame/814688

Nestojme nečinne povedľa, keď oni umierajú!

Stránka: Rescue Christians.org (Zachraňujte kresťanov)

Čo vám médiá ani Cirkev nepovedia. Prečo moslimovia podrezali francúzskeho katolíckeho kňaza? Smrť kňaza bola moslimská obeta Alahovi! Prečo je Európa vo vojne, ktorá čoskoro prebudí celú Európu, aby čelila realite. Po vystrieľaní antiklerikálnej redakcie vrieskali: Ja som Charlie” – Po rituálnej vražde kňaza “ticho po pěšine..” 

walid shoebat  Rescue Christians.org, 26.7.2016 – Walid Shoebat

„Prinútili ho kľaknúť si na kolená. Chcel sa brániť. A vtedy sa začala tragédia,“ povedala sestra Danielle. „Nahrávali si to. Pri oltári predviedli akýsi druh kázne v arabčine. Bol to horor,“ povedala pre televíziu BMF.

Bola to islamská obeta Alahovi!

Takýto obetný systém je súčasťou samotného islamu, kde islamská história uvádza príbeh Jaada bin Durhama, v ktorom ho Al-Kasri zmasakroval v mešite v Obetný deň v r. 119. To bol precedens v tom, že použitie ľudskej bytosti na Slávenie obetyje v islame povolené! Podporili to aj vrcholní najvplyvnejší teológovia v histórii islamu ako Al-Shafi’, Ibin Tayymiya, Bukhari, Dhahabi, Ibin Al-Qiyam, Darami a Ibin Katheer.

Sympatizanti moslimského ISIS dokonca prinútili dve mníšky, aby sledovali, ako filmujú podrezanie hrdla francúzskeho katolíckeho kňaza Jacquesa Hamela. Mníšky potvrdili, že moslimskí teroristi predviedli akýsi druh kázne.

A to nie je po prvý raz, čo moslimovia obetovali kňaza pri obetnom oltári! Ďalší kňaz Francois Murad bol obetovaný rovnakým spôsobom.

Západné vlády o tom vôbec neinformovali verejnosť. Motto ISIS Akri/Akra  (čo znamená ´bašty, pevnosti´) je výzvou islamu zasahovať Západ v oblastiach, ktoré sú najpohodlnejšie 

Otázka, ktorú si k tomuto všetci kladú, znie: „Kedy sa Západ prebudí?“

Najlepšie odpovieme inou otázkou: Ako Boh prebudil staroveký Izrael v Biblii? Prenasledovanie Cirkvi vo Francúzsku napokon prebudí Francúzov a ukáže im, že vojna nie je o chorých a umierajúcich sekulárnych hodnotách, ktoré v skutočnosti zakrývajú reálnu situáciu. Moslimovia už vpadli do Francúzska tak ako v 8. storočí! Jednou z vecí, ktorú chceli zničiť, bol Kostol sv. Martina a podobne nedávno zaútočili na Francúzsko v Nice, čo nebola náhoda! Čo médiá vôbec nespomenuli, bolo, že Nice je mesto, ktorého sa dotklo najviac svätcov – Mária, Marta a Lazar. Bolo evanjelizované sv. Barnabášom, ktorého vyslal sám sv. Pavol.

Toto je historická vojna. Preto sme už predtým viackrát varovali a napísali sme: „Proroctvo o moslimskej invázii do Európy predpovedali svätci. A práve sa to pred našimi očami deje.“ Toto je „zušľachťovanie ohňom, ako sa zušľachťuje zlato“ a Boh to stanovil v biblických proroctvách o Cirkvi, zvlášť v Európe, centre Cirkvi

A čo vidíme dnes? Pán Hollande vyzýval k jednote francúzskych katolíkov a členov iných komunít: „Čo títo teroristi chcú urobiť, je rozdeliť nás a po smrti tohto kňaza myslím na všetkých katolíkov Francúzska a vyjadrujem im svoju podporu,“ povedal. Francúzsky premiér Manuel Valls na Tweete napísal, že je „zhrozený z barbarského útoku“ a dodal: „Celé Francúzsko a všetci katolíci sú zdrvení.“ Bývalý premiér Jean-Pierre Raffarin vyslovil obavy: „Toto všetko sa urobilo, aby sa rozpútala vojna náboženstiev.“

Už mesiace pripomíname, že Európa je epicentrum, čo sa týka prichádzajúcej vojny kresťanstva s islamom. Čoskoro potom sa islamský terorizmus prudko spustil. Iba v ostatných niekoľkých týždňoch moslimovia zabili v Paríži 130 ľudí, potom 32 ľudí a zranili viac ako 300 ľudí na bruselskom letisku a v stanici metra v Maelbeeku, pri kanceláriách EÚ. Moslimský Francúz marockého pôvodu prebodol policajného veliteľa pred jeho domom v parížskom predmestí a zabil jeho partnera, ktorý tiež pracoval pre políciu. Ďalej Tunisan Mohamed Lahouaiej Bouhlel vrazil s dodávkou do ľudí, ktorí oslavovali deň Bastily na francúzskej riviére v Nice  – zabil 84 ľudí a zranil vyše 300. Potom bol spáchaný útok sekerou a nožom v nemeckom regionálnom vlaku, kde terorista zranil 4 členov rodiny turistov ako aj útok v Ansbachu. V Mníchove moslim Ali Daud Sonboly zastrelil 9 ľudí pred obchodným domom. A teraz bol kňaz doslova sťatý a obetovaný pri obetnom oltári.

Atentáty a zasvätenie

Milí priatelia, toto svedectvo som počula  na nedávnych duchovných cvičeniach v Taliansku. Stretlo sa na nich duchovenstvo z takmer celého sveta: od Európy po Ameriku, i z Blízkeho východu.

V tomto čase, svetom otriasajú správy o samovražedných útokoch členov takzvaného Islamského štátu.  Iste sa mnohí pýtajú, či existuje sila, ktorá dokáže teroristov zastaviť. Dobrá správa je, že ÁNO, EXISTUJE a dôkazom toho je svedectvo kňaza z Libanonu.

Koncom júna 2016 sa na pútnickom mieste konalo na podnet biskupa modlitbové zhromaždenie. Zišlo sa mnoho ľudí. Aj sem prešli štyria teroristi zo Sýrie a čakali na príležitosť, aby sa odpálili. Ľudia si všimli štyroch mužov, ktorí sa nezúčastňovali na modlitbách, a privolali políciu. Keď sa policajti blížili, bolo podľa pohybov mužov vidieť, že sa chcú odpáliť, avšak – nepodarilo sa to ani jednému z nich! Začali utekať do lesa a policajti utekali za nimi a strieľali. Avšak ani im pušky nefungovali. Keby do nich strieľali v blízkosti ľudí, nálože  na útočníkoch by vybuchli. Keď však vošli hlbšie do lesa, policajtom začali zbrane fungovať – troch zastrelili a jedného chytili.

V ten istý deň sa pokus o atentát zopakoval. Ľudia si opäť všimli dvoch podozrivých mužov. Tí, keď sa blížila polícia, sa chceli odpáliť, avšak spúšťače im opäť nefungovali. Polícia ich zatkla.

V roku 2013, dňa 16. júna sa Libanon slávnostne zasvätil Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie. Udialo sa to po 40– dňovej duchovnej príprave celej krajiny a za prítomnosti všetkých patriarchov, biskupov, predstaviteľov štátu i za účasti nespočetného množstva ľudu. Odvtedy sa zasvätenie Libanonu opakuje v tento deň každý rok. Deň Zvestovania Pána, 25. marec, pritom vyhlásili za národný sviatok.

Iracký arcibiskup: Európa naivná voči islamu 

Viedeň, 29.7.2016(kath.net/KAP) 019 450 Naivitu v prístupe k migrantom z moslimských krajín  predhadzuje arcibiskup sýrsko-pravoslávnej cirkvi, Theophilus George Saliba, európskym politikom. „Prehliada sa, dúfajme, že z nevedomosti a nie vedome, sociálno-náboženskú výbušnú silu tohto migračného pohybu smerom do Európy. Nemáte ani tušenie o kultúre a rozhodnosti týchto ľudí,“ zdôraznil arcibiskup v interview z júna, ktoré teraz uverejnili viaceré rakúske katolícke noviny.

Európa sa vystavuje nebezpečenstvu, „že prežije rovnaký teror proti kresťanom ako na Blízkom Východe,“ vyhlásil arcibiskup sú sídlom v irackom Mosule, ktorý však v súčasnosti žije v exile v libanonskom Bejrúte. Je aj spoluzakladateľom vo Viedni sídliacej nadácie „Pro Oriente“.

Vlády ako napríklad vo Švédsku sa nečinne prizerajú, ako radikálni moslimovia ohrozujú vojnových utečencov dokonca ešte aj v Európe. Ak tento vývoj bude pokračovať, bude Európa o 10 rokov „čeliť veľmi ťažkým dňom“, povedal arcibiskup Saliba.

V Sýrii a Iraku prebieha v súčasnosti „genocída“ kresťanov, povedal ďalej. „My, kresťania, sme nemilosrdne prenasledovaní. Bojovníci IS rabujú, vraždia a unášajú kresťanov. Zo je cielene organizovaný teror.“ Kresťanské spoločenstvá v oboch vojnou sužovaných krajinách sú s 2 miliónmi členov druhou najväčšou cirkvou na Blízkom Východe a teraz stoja pred vymazaním z mapy. Štátne orgány a dokonca aj medzinárodné humanitné organizácie sa k nim správajú ako k ľuďom druhej kategórie.

Médiá zamlčujú utrpenie kresťanov

Médiá utrpenie kresťanov zamlčujú, kritizoval arcibiskup toto „zvláštne hodnotové odstupňovanie spravodajstva o utrpení ľudí“: Všade sa hovorí iba o krutosti voči moslimom alebo niekedy aj k jezídom, „ale málokto vie, že nám kresťanom v Iraku a Sýrii ulúpili všetko a zostal nám iba holý život“. Oddiely IS najprv zabrali všetky pozemky, potom zničili kostoly a cirkevné budovy ako aj kláštory. „Koho nezabili, musel ujsť. Ženy znásilnili a predali.“

Aj v exilovej krajine Libanone je situácia podľa arcibiskupa ťažká. Prezidentom je síce kresťan, no vláda kresťanom stále ešte bráni ekonomicky sa uchytiť. Všetci kresťanskí utečenci zo Sýrie a Iraku chcú naspäť do svojej vlasti, no iba Boh vie, kedy to bude možné, ako povedal arcibiskup a dodal: „Región potrebuje naliehavo mier, no ten je v rukách Američanov a Rusov. Máme ten dojem, že konflikt chcú nechať pražiť sa ďalej.“ –zg-

 Komentár Jána Baránka : Čas bláznov. Čas umierania.
Komentár Jána Baránka: Čas bláznov. Čas umierania.
 Čas bláznov

Problém moderného života nespočíva v tom, že je zlý, ale v tom, že je bláznivý.
G. K. Chesterton.

Jeden môj dobrý priateľ – filozof, historik a personalista, mi už pred rokmi tvrdil, že prichádza „čas vzbury davov“. Aj som mu veril, hoci tieto predpovede neboli nijak pozitívne. Obnášali príliš veľa rizík. Zatiaľ sa jeho predpovede nenaplnili. Prišlo niečo iné. Namiesto „vzbury davov“ prišiel „čas bláznov“. Blázni sú v politike. Blázni sú v médiách. Blázni sa hrajú, a ďalší blázni ich hry premieňajú na realitu. Blázni chcú, aby sme sa zbláznili s nimi. Keď nie, aby sme sa aspoň tvárili, že nie sú blázni, alebo – že my sme blázni a oni normálni.

Politiku ovládajú psychopati a sociopati. Blázni a psychopati dostali priestor pomocou sociálnych sietí. Blázni a psychopati si myslia, že nenormálne bude normálne a normálne je prežité a staré. Že modernosť je o tom, že aj blázni tu majú svoje miesto. Že je to dokonca ich ľudské právo. Blázni nám tvrdia, že byť bláznom je ľudské právo a my to musíme prijať. Blázni nám tvrdia, že psychopat nie je psychopat, že to je ten schopnejší a šikovnejší. Lebo nepozná hranice, empatiu. Blázni nám tvrdia, že byť psychopatom je dobré. Dokonca užitočné. Dokonca vymysleli kurzy na to, ako sa stať psychopatom a bláznom. Aby ste boli úspešní. A – funguje im to.

http://www.glob.sk/cas-blaznov-cas-umierania/

odporúč priateľom
  • gplus
  • pinterest